Korporacja

System kolejkowy

System kolejkowy to obecnie chyba najbardziej niezawodne i łatwe w obsłudze rozwiązanie dla każdej branży, która wymaga kierowania ruchem klienta na dużą skalę. Paradoksalnie system kolejkowy eliminuje występowanie kolejek w klasycznym tego słowa znaczeniu.
Dzięki temu, że klienci po pobraniu numerka, mogą oczekiwać na obsługę w dowolnym miejscu, usiąść na kanapie, stać przy oknie, a nawet wyjść na chwilę, jeżeli oszacują, że i tak zdążą. Brak również problemów związanych z klasycznymi kolejkami, gdyż dzięki numeracji nie ma wątpliwości kto jest przed kim, nie ma także ewentualnego problemu związanego z tym, kto stał w której kolejce.
Nowoczesny system kolejkowy zwykle już z ekranem dotykowym, podłączony do sieci komputerowej stanowi także punkt informacji dla klienta, zapewnia mu wiedzę o drodze urzędowej, administracyjnej, lub obsługi klienta jaką odbędzie.
Takie rozwiązanie umożliwia również wysoce zautomatyzowane prowadzenie statystyk obsługi klienta bądź petenta. Dzięki doraźnemu monitorowaniu ilości klientów bądź petentów można przesuwać pracowników z lub na stanowiska obsługi. Tego typu dane dostarczane przez system kolejkowy można wykorzystać również bardziej perspektywiczne i dzięki nim zoptymalizować wytyczne zarówno co do ilości obecnych pracowników jak i ich godziny pracy.

Ciekawe artykuły o finansach:

System kolejkowy
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
Previous article
Kasy pancerne
Next article
Analiza finansowa
About the author