Korporacja

Konto bankowe przez Internet – wybieranie darmowego konta

Wielu Polaków nie zdecydowało się jeszcze na założenie własnego rachunku, chociaż od niedawna liczba otwieranych kont zaczęła wzrastać, dzieje się to miedzy innymi dlatego, że banki prowadzą szeroko rozpowszechnione w mediach kampanie reklamowe. Wiele banków oferuje konto za zero złotych, jak więc wybrać to najkorzystniejsze?

Na początku, dla jeszcze nie przekonanych napiszę, dlaczego warto założyć

konto bankowe przez Internet. Konto internetowe, jest dostępne dla nas dwadzieścia cztery godziny na dobę, żeby z niego korzystać wystarczy komputer z przyłączem do internetu. By założyć tego typu konto nie musimy nawet wychodzić z domu, wystarczy wypełnić wniosek na stronie banku i czekać aż kurier dostarczy dokumenty do naszego mieszkania, potrzebne do aktywacji konta. Konto przez internet daje nam poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi finansami, bo w każdej chwili możemy sprawdzić saldo. Na domiar rachunek internetowy jest zazwyczaj tańszy niż konto tradycyjne.

Żeby wybrać najkorzystniejsze konto powinniśmy wziąć pod uwagę następujące czynniki: miesięczny koszt prowadzenia konta, czy przelewy wewnętrzne i zewnętrzne są darmowe, ile płacimy miesięczne za kartę płatniczą, wysokość prowizji (lub jej brak) za wypłatę z bankomatów, oraz odległość do najbliższego oddziału.Warto również zasięgnąć opinii posiadacza konta, które mamy założyć. Pamiętajmy, żeby dokładnie przeczytać całość oferty, włącznie z tym co jest napisane drobnym maczkiem – tam najczęściej bank ukrywa warunki pod którymi musimy płacić za określoną usługę.

Ciekawe artykuły o finansach:

Konto bankowe przez Internet – wybieranie darmowego konta
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)
Previous article
Eventy dla firm: dobra organizacja to podstawa
Next article
Stopy procentowe banku centralnego
About the author